Пистънс завързаха най-дългата серия от загуби в историята на НБА след продължителната загуба от Селтикс
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-29 | 05:44:33

БОСТЪН — Надявайки се да избегнат 28-ма поредна загуба, която да съответства на най-дългата серия от загуби в историята на НБА, Детройт Пистънс принудиха продължения срещу най-добрите в лигата Селтикс в четвъртък вечер преди Бостън да се възстанови и да спечели със 128-122.

Въпреки че стигна до продължения за първи път в скида, Детройт се изравни с „Доверете се на процеса“ Филаделфия 76-ърс с 28 последователни загуби.

Пистънс се нуждаят от победа у дома срещу Торонто в събота вечер, за да избегнат подобряване на рекорда.

Детройт откри най-високата за сезона преднина от 21 точки през първото полувреме, само за да изостане със 106-100 в последните две минути от редовното време.

Джейдън Айви вкара шест поредни точки, за да изтрие изоставането, след което Боян Богданович отстъпи 4,6 секунди до края, за да го изпрати в OT.

Но Дерик Уайт вкара 10 от своите 23 точки в продължения период, а Кристапс Порзингис имаше шест в продълженията – забивайки след подаване от целия терен на Джейсън Тейтъм и след това потапяйки чифт наказателни удара, за да направи резултата 125-117.

Порзингис имаше 35 точки – 11 през четвъртата четвърт и осем от тях по време на серия от 10-0, която превърна преднината от четири точки в преднина от 106-100.

Тейтъм имаше 31 точки и 10 асистенции за Бостън, който спечели четвъртата си поредна победа и девета в последните 10 мача.

Кейд Кънингам поведе Детройт с 31 точки и девет асистенции.

Айви имаше 22 точки и 10 борби, а Джалън Дюрън имаше 15 точки и 14 борби.

Пистънс поставиха рекорда на НБА за най-много поредни загуби в сезон във вторник вечер с 27-ата си поредна загуба със 118-112 от Бруклин.

Поредицата на Sixers продължи два сезона, 2014-15 и 2015-16.

Източник: nypost.com